شیوع ۲۰ درصدی بیماری آرتروز زانو، درمان قطعی برای آرتروز وجود ندارد

13900908140950_PhotoA

دکتر سید احمد رئیس السادات دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران با اشاره به شیوع ۲۰ درصدی آرتروز زانو در جامعه ایرانی عنوان کرد: پیشگیری و درمان آرتروز نیاز به آموزش بیماران جهت اصلاح شیوه زندگی دارد.

وی افزود: با توجه به عدم وجود درمان قطعی و دائمی در آرتروز، توصیه به کاهش وزن، فعالیت فیزیکی مناسب و ورزش درمانی و به کارگیری طب فیزیکی در کنترل درد از مهمترین روش های پیشگیری و مدیریت درمان در این بیماران به شمار می رود.

وی در ادامه گفت: این سمپوزیوم با مشارکت اساتید رشته‌های مختلف ارتوپدی، طب فیزیکی و توانبخشی، روماتولوژی و بر اساس آخرین دستاوردهای علمی در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان آرتروز زانو در تاریخ ۲۸ مهرماه در محل بیمارستان شهید مدرس برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: این سمپوزیوم دارای ۵ امتیاز بازآموزی جهت پزشکان عمومی، متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی  است و به صورت رایگان برگزار خواهد شد.

این عضو هیات علمی بیمارستان شهید مدرس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: اپیدمیولوژی و بار بیماری، عوامل خطر و روش‌های پیشگیری از آرتروز، اصول بیومکانیک، روش‌های تصویر برداری، اندیکاسیون‌های جراحی، درمان‌های دارویی مرسوم، توانبخشی مبتنی بر شواهد، لیزر درمانی، طب سوزنی، کاربرد کفش، کفی و وسایل کمک حرکتی و درمان‌های نوین شامل تزریق پلاسمای غنی از فاکتور رشد (PRGF)، پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، ازن درمانی ، به کارگیری تزریق سم بوتولینیوم و آموزش سونوگرافی مفاصل با تاکید بر تزریقات تحت هدایت سونوگرافی در اداره آرتروز از جمله مباحثی است که در این سمپوزیوم به آنها پرداخته خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *